123-456-7899

Cookie si politica de confidentialitate

Ce este un cookie?

Cookie-ul este un fisier de mici dimensiuni, format din litere si numere, care va fi stocat pe computerul, terminalul mobil sau alte echipamente ale unui utilizator de pe care se acceseaza internetul. Cookie-ul este instalat prin solicitarea emisa de catre un web-server unui browser (ex: Internet Explorer, Chrome) si este complet “pasiv” (nu contine programe software, virusi sau spyware si nu poate accesa informatiile de pe hard driverul utilizatorului).

La ce sunt folosite Cookie-urile?

Aceste fisiere fac posibila recunoasterea terminalului utilizatorului si prezentarea continutului într-un mod relevant, adaptat preferintelor utilizatorului. Cookie-urile asigura utilizatorilor o experienta placuta de navigare si sustin eforturile pentru a oferi servicii comfortabile utilizatorilor: ex: – preferintele în materie de confidentialitate online, publicitate relevanta. De asemenea, sunt utilizate în pregatirea unor statistici anonime agregate care ne ajuta sa întelegem cum un utilizator beneficiaza de paginile noastre web, permitându-ne îmbunatatirea structurii sicontinutului lor, excluzând indentificarea personala a utilizatorului.

Despre noi

ScoalaVideochat este o companie înregistrată în România. Adresa site-ului web este: https://scoalavideochat.ro.

 

Ce date personale colectăm și de ce le colectăm

 

Comentarii

Când vizitatorii lasă comentarii pe site, colectăm datele arătate în formularele de comentarii, dar și adresa IP a vizitatorului și șirul agenților utilizator din navigator pentru a ne ajuta la detectarea spamului.
Un șir făcut anonim (numit și un hash), creat din adresele tale de email, poate fi furnizat serviciului Gravatar pentru a vedea dacă îl folosești. Politica de confidențialitate a serviciului Gravatar este disponibilă aici: https://automattic.com/privacy/. După aprobarea comentariului, fotografia ta de profil este vizibilă pentru public lângă comentariul tău.

Media

Dacă încarci imagini pe site-ul web, ar trebui să eviți încărcarea imaginilor care au incluse date de locație înglobate (EXIF GPS). Vizitatorii site-ului web pot descărca și extrage toate datele despre locație din imaginile de pe site.

Formulare de contact

Avem nevoie de datele tale personale pentru a a-ți oferi următoarele servicii:
Formular de contact:
Nume și prenume – folosim aceste date pentru programarea interviului
E-mail – folosim aceste date pentru programarea interviului
Telefon – folosim aceste date pentru programarea interviului

Cookie-uri

Dacă lași un comentariu pe site-ul nostru, poți opta pentru salvarea în cookie-uri a numelui, adresei de email și a site-ului tău web. Acestea sunt pentru confortul tău, astfel nu mai trebuie să le completezi din nou când lași un alt comentariu. Aceste cookie-uri vor fi valabile un an.

Conținut înglobat de pe alte site-uri web

Articolele din acest site pot include conținut înglobat (de exemplu, clipuri video, imagini, articole etc.). Conținutul înglobat de pe alte site-uri web se comportă exact la fel ca și cum vizitatorii au vizualizat un alt site web.
Aceste site-uri web pot să colecteze date despre tine, să folosească cookie-uri, să înglobeze urmărirea suplimentară a terților și să-ți monitorizeze interacțiunea cu conținutul înglobat, inclusiv să-ți urmărească interacțiunea cu conținutul înglobat dacă ai un cont și ești autentificat în acel site web.

Plugin-uri de retele sociale

Pagina noastra de internet utilizeaza „plugin“-uri de la operatorii de retele sociale (WhatsHelp https://widget.whatshelp.io ). Toate plugin-urile de retele sociale de pe pagina noastra de internet sunt marcate clar. La accesarea paginilor noastre de internet care contin un plugin de retea sociala browser-ul Dvs. va realiza o conectare directa la serverul operatorului retelei sociale. Continutul plugin-ului va fi transmis de serverul accesat al operatorului retelei sociale direct catre browser-ul Dvs. si va fi integrat de acesta în pagina de internet.
Prin integrarea plugin-ului operatorul retelei sociale primeste informatia ca ati accesat pagina noastra. În cazul în care în timpul vizitarii paginii noastre de internet este în derulare o sesiune de conectare valabila la o retea sociala, vizita poate fi atribuita contului respectiv de utilizator. În cazul în care interactionati cu plugin-ul, informatia respectiva este transmisa operatorului de retea sociala si este salvata acolo. .
Daca doriti sa împiedicati colectarea datelor Dvs. de catre operatorul retelei sociale prin intermediul paginii noastre de internet, trebuie sa va deconectati (adica sa va delogati) de la serviciul operatorului de retea sociala înainte de vizitarea paginii noastre de internet.
Informatii privind scopul si volumul stocarii de date precum si privind procesarea ulterioara, utilizarea si drepturile de care beneficiati, precum si posibilitatile de setare puteti gasi în precizarile operatorului de retea sociala referitoare la protectia datelor, care nu au legatura cu aceasta declaratie cu privire la protectia datelor.
În privinta operatorului „facebook“ gasiti aceste directive la adresa drepturile de care beneficiati, precum si posibilitatile de setare puteti gasi în precizarile operatorului operatorului de retea sociala referitoare la protectia datelor, care nu au legatura cu aceasta declaratie cu privire la protectia datelor. În privinta operatorului „facebook“ gasiti aceste directive la adresa https://www.facebook.com/policies/cookies.

Analitice

Pentru optimizarea funcționării acestui site și îmbunătățirea exprienței utilizatorilor, folosim instrumente precum Facebook Pixel, Google Analytics si Google Tag Manager pentru a măsura și urmări cantitativ activitatea utilizatorilor pe site. Politica de confidențialitate Google Tag Manager este disponibilă aici: https://www.google.com/analytics/tag-manager/use-policy/

Cu cine partajăm datele tale

Datele tale personale pot fi colectate și stocate prin sistemul de livechat Zendesk.com și prin intermediul formularului de contact.

Cât timp îți păstrăm datele

Dacă lași un comentariu, comentariul și metadatele lui sunt păstrate pe o perioadă nedeterminată. Așa putem recunoaște și aproba automat toate comentariile următoare în loc să le ținem într-o coadă pentru moderare.

Ce drepturi ai asupra datelor tale

Dacă ai un cont sau ai lăsat comentarii pe acest site web, poți cere să primești un fișier de export cu datele personale pe care le deținem despre tine, inclusiv toate datele pe care ni le-ai furnizat. De asemenea, ne poți cere să ștergem toate datele personale pe care le deținem despre tine. Acestea nu includ toate datele pe care suntem obligați să le păstrăm în scopuri administrative, juridice sau de securitate.

Unde îți trimitem datele

Comentariile vizitatorilor pot fi verificate printr-un serviciu automat de detectare a spamului.

Care sunt drepturile tale

Dacă ai motive să crezi că orice date personale pe care le deținem despre tine sunt incorecte sau incomplete, aveți dreptul să solicitați să vedeți aceste informații, să le rectificați sau să cereți să fie șterse, să solicitați restricționarea prelucrării sau să vă opuneți prelucrării și de asemenea aveți dreptul la portabilitatea datelor. Pentru exercitarea acestor drepturi vă rugam sa ne contactati la contact@scoalavideochat.ro
De asemenea, puteți contacta Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal la www.dataprotection.ro

 

Aplica